Eurojihadwtorek, listopada 08, 2005

Eurojihad - zamieszki we Francji

Nowoczesni nazisci dostali wspanialy prezent prawie pod choinke. We Francji trwaja rozroby mlodziezy z przedmiesc, ktora w wiekszosci pochodzi z muzulmanskich krajow w Afryce. Jaka jest reakcja ? To muzulmanska rewolucja, to atak muzulmanow na umierajaca Europe, to spiski Al-Kaidy i wiele innych podobnych bzdur. Rozwiazania tez proponuja coraz blizsze ich miedzywojennym i wojennym idealom. Od hasel Araby na Madagaskar po propozycje uciecia glowy tej hydrze.
To, ze w rzeczywistosci chodzi o problem socjalny, brak dlugotrwalego planu na integracje mniejszosci, brak perspektyw, narkotyki i wiele innych "nudnych" problemow nie jest wazne. Nie jest wazne ani to, ze od poczatku nie maszeruja ci "wprowadzajacy muzulmanska europe" pod zielonymi sztandarami, ze ataki na obiekty chrzescijanskie i zydowskie sie pojawily az bardzo pozno i w bardzo ograniczonej mierze. Wazna jest tylko i wylacznie antymuzulmanskia i antyarabska propaganda.

A tu dla normalnie myslacych:
Reakcja najwiekszej organizacji muzulmanskiej we Francji /ci chyba pierwsi powinni szturmowac ta zgnila Europe/.:
Unia Organizacji Islamskich Francji (UOIF), wystosowała w związku z podpalaniem bardzo ostre ostrzeżenie - fatwę - dla podpalaczy. - Wydajemy muzułmanom zakaz udziału w aktach, które ślepo uderzają w prywatną lub publiczną własność albo spowoduja atak na czyjes zycie - stwierdziła UOIF.
"Nie mozna wyrazac swojej desperacji niszczeniem publicznej wlasnosci i podpalaniem"
"W Islamie jeden nie moze uzyskac swoich praw kosztem praw kogos innych."
ten edykt dotyczy "kazdego muzulmanina ktory zyje w Francji, niezaleznie czy jako obywatel czy jako gosc"

Daniel Cohn-Bendit: jeden z przywodcow rozrob z 1968
Jak Pan tłumaczy to, co się teraz dzieje? W europejskiej prasie pojawiają się głosy, że to wojna na tle religijnym...

Nie, to nie jest wojna religijna. Od dziesięcioleci wiadomo, że sytuacja na francuskich przedmieściach, gdzie mieszkają przede wszystkim imigranci, jest bardzo napięta. Wybuch następuje przypadkiem, z powodu np. porażenia prądem dwóch nastolatków [śmierć nastolatków, którzy ukryli się przed policją w transformatorze, była powodem wybuchu zamieszek 27 października - red.], także agresywnego zachowania ministra spraw wewnętrznych. Część z tych młodych ludzi to muzułmanie, którzy czują się atakowani jako muzułmanie. Nie jest to jednak wojna religijna, lecz wyraz pęknięcia społecznego.

Nie chcę przez to powiedzieć, że ci którzy prowadzą tę rewoltę, to mili chłopcy. Są wśród nich zarówno zwykli nastolatkowie, jak i bandyci i gangsterzy.
http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,3004540.html3 Komentarze:

Anonymous Anonimowy napisal...

fajnie ze jest ta strona

9:34 PM  
Anonymous Anonimowy napisal...

Taaak, na pierwszy rzut oka wydaje się że to całkiem racjonalna argumentacja - z jednym wieeeelkim ALE - a czemuż to nie podpalają samochodów biedni polacy, wietnamczycy, a osetek osób innych wyznań to max 7%? Bo tylko muzułmanie nie chcą się integrować, wolą mieszkać we własnych rewirach, Wszystkie nacje się jakoś asymilują w społeczeństwach do których trafiają (vide irlandczycy i włosi w USA) lub, tworząc własne getta (chińczycy, wietnamczycy, nie tylko u nas) przynajmniej nie niszczą podstaw kraju który ich przyjmuje. Ale sprawnie usiłujecie usprawiedliwiać islam, jestem pod wrażeniem. Jak rozumiem, z niecierpliwością oczekujecie na wprowadzenie szarijatu w Polsce. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie, to była by śmierć wolności i myślenia. Nie pozdrawiam, ARTUR

9:01 PM  
Anonymous Anonimowy napisal...

to poczytaj post wyzej i zobaczysz ze jednak nie tylko muzulmanie podpalaja

http://eurojihad.blogspot.com/2005/11/eurojihad-zamieszki-we-francji-ii.html

ale fakty bola, niektorzy wola opowiadania o muzulmanskich spiskach

btw. jak ktos broni zydow przed antysemicka nagonka to go najczesciej antysemici tez nazwa zydem :)

3:52 PM  

Prześlij komentarz

Links to this post:

Utwórz link

<< Eurojihad